مقایسه هایما S7 و S5 با خودورهای مشابه چینی و ایرانی | اتو هایما

0

مقایسه هایما با خودروهای رغیبش از دغدغه های سایر خریداران خودروهای کراس اوور میباشد. هایما دارای دو مدل اس 7 و اس 5 است که لوازم جانبی هر دو مدل توسط بازرگانی اتو هایما وارد میشود. در مقایسه هایما با سایر کراس اوورهای موجود در بازار باید به قطعات haima اشاره داشت که S7 نسبت به S5 به دلیل ارجعیت در عرضه به بازار، دسترسی و فراوانی بیشتری داشته است. هر چند که S5 نسبت به هایما اس 7 به تازگی وارد بازار خودرو شده اما با این حال لوازم هایما در حال حاضر توسط اتو هایما بازار را اشباع نموده است. در ادامه به مقایسه هایما از نظر قیمت ، کیفیت ، قدرت و از منظر طراحی و شکل ظاهری آن خواهیم پرداخت.

مقایسه قیمت هایما

در مقایسه هایما با 5 رقیب کراس اوور چینی موجود در بازار خودرو یعنی گریت‌ وال M4 ، لیفان X50 ، ام‌ وی‌ ام X22 ، چانگان CS35 و جک S3 به نکات مهمی بر میخوریم. قیمت این محصول نسبت به 5 رغیب کراس اوور موجود در بازار کشور بالاتر میباشد اما این بالا بودن قیمت بی حکمت نیست زیرا که در مقایسه هایما با رغبایش متوجه خواهیم شد که این خودرو آپشن های ارجع تری نسبت به رغبایش دارد که به پرداخت هزینه بالاتر برای داشتن همچین خودرویی می ارزد. در ادامه مقایسه هایما از لحاظ قیمت باید گفت با توجه به داغ شدن بازار خودرو کراس اوور میبینیم که از رده 40 میلیون تومان به بالا، انواع این سبک خودروها به وفور دیده میشوند و مشتریان با بودجه ای اندک میتوانند یک خودروی آپشن بالا را براحتی داشته باشند.

مقایسه کیفیت هایما

در بحث مقایسه هایما از نظر کیفیت، صحبت از مونتاژ در تولید میباشد که هر کدام از این کراس اور های چینی با چه کیفیتی تولید و در کشور با چه کیفیتی مونتاژ میشوند. اکثر خودروهای چینی معمولا در ایران توسط ایران خودرو وارد و مونتاژ میشوند. اما این خودرو بوسیله شرکت های دیگری غیر از ایران خودرو نیز مونتاژ میگردند. در ادامه مقایسه هایما میتوان گفت هایما S7 که قبل از هایما S5 وارد و عرضه گردید به دلیل کیفیت در مونتاژ و سایر اجزای آن نسبت به دیگر رغبایش فروش بالایی داشت. پس وارد کنندگان در صدد شدند تا هایما اس 5 را وارد بازار نمایند. این خودرو در قیاس با رغبایش آپشن های بیشتری را به خود اختصاص داده است و یک سر و گردن از نظر کیفیت از رغبایش بالاتر میباشد. دوربین 360 درجه، مانیتور فابریک، استارت دکمه‌ای و غیره از تجهیزات متفاوت این خودرو میباشند.

مقایسه قدرت هایما

در مبحث مقایسه هایما S5 از نظر پیشرانه و قدرت نیز فناوری پیچیده ‌تر و بروزتر است. این خودرو با حجم موتور 1/5 لیتر و به لطف فناوری توربو شارژ میتواند 163 اسب‌ بخار قدرت تولید کند و گشتاور 210 نیوتون‌ متر را در اختیار راننده قرار دهد. همچنین در ادامه بحث شتاب اولیه و ثانویه هایما S5 توربو مطرح است که میتواند نسبت به دیگر رغیبان چینی قوی تر ظاهر شود. اما باید در نظر گرفت که فناوری توربو به نگهداری دقیق‌تری نیاز دارد و همچنین باید بنزین خوبی در موتور آن تزریق شود تا در بلند مدت هزینه‌ های استهلاک زیاد را به راننده تحمیل نکند. با این تفاسیر در بحث مقایسه هایما میتوان گفت که این خودرو پرقدرت ترین کراس اوور در میان رقبایش میباشد.

تفاوت طراحی هایما

در مقایسه هایما با سایر خودروها از نظر طراحی باید گفت که این خودرو کابین بزرگتری دارد ضمن اینکه صندلی های بزرگتری را نیز داراست. 7 سانتیمتر فاصله محوری بیشتر در کراس‌ اوور شهری ایران‌ خودرو باعث شده تا S5 توربو به نسبت رقبا جادارتر باشد و حداقل در ردیف عقب فضای پای بیشتری را به سرنشینان اختصاص دهد. در مقایسه هایما از نمای بیرونی باید اشاره داشت بدنه ظاهری خودرو نیز دارای خطوط و حجم های اغراق آمیز میباشد که باعث شده تا هیجان انگیزتر بنظر برسد. این کراس اوور در طراحی نیز نسبت به سایر رقبای کراس اوور خود در رده بالایی قرار دارد.

لطفا به این مطلب رای دهید

96%

96%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.6

  • امتیاز کاربران (2 رای)

    3.8

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید